Anwen Emolientowa Morela – jeden z emolientowych wspomagaczy do włosów

W dzisiejszych czasach pielęgnacja włosów jest niezwykle modna, a także daje wiele możliwości, bowiem koncerny kosmetyczne prześcigają się w coraz to bardziej innowacyjnych formułach produktów przeznaczonych do włosów. Stosowanie jednej odżywki podczas każdego mycia to przeszłość. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do włosów, w zależności od ich porowatości czy indywidualnych potrzeb. Co kryje się za tajemniczymi nazwami, typu emolienty i dlaczego ważne są w pielęgnacji włosów?

Czym są emolientowe odżywki do włosów?

Odżywki emolientowe bogate są w emolienty. Są to różnego rodzaju oleje bądź woski roślinne. Takie składniki zapewniają nawilżenie, a także zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Ich działanie polega na stworzeniu warstwy ochronnej na włosach, która ułatwia pochłanianie wilgoci oraz substancji nawadniających. Pozwala to na utrzymanie ich stałego nawilżenia. Ponadto emolienty nadają włosom zdrowego blasku, domykają łuski włosa, tworząc imponującą taflę oraz odżywiają kosmyki, poprawiając ich ogólną kondycję. Jedną z propozycji o wspomnianym działaniu jest odżywka emolientowa Morela od marki Anwen. Jej zaletą jest brak konieczności spłukiwania, dzięki czemu jest wygodna w użytkowaniu, a na efekty nie trzeba długo czekać.

odżywka emolientowa Morela Anwen

Kiedy stosować emolientową odżywkę?

Odżywki zawierające emolienty w swoim składzie, a w tym Anwen Emolientowa Morela będą odpowiednie, gdy włosy:

  • mają tendencję do puszczenia się
  • posiadają rozdwojone końcówki i łamią się na całej długości
  • uległy zniszczeniu w wyniku zabiegów fryzjerskich
  • są odwodnione
  • potrzebują wygładzenia i dociążenia
  • podatne są na działanie czynników zewnętrznych

Warto pamiętać jednak, aby zachować równowagę, ponieważ stosowanie wyłącznie produktów emolientowych bądź w zbyt dużej ilości może przyczynić się do przeciążenia włosów, co da efekt wilgotnych, przetłuszczonych włosów, zbijających się w strąki i przyklapniętych u nasady.