dbanie o włosy

Dlaczego warto zakupić odżywkę humektantową?

Wiele kobiet zastanawia się, jakie odżywki humektantowe są najlepszym wyborem. Na rynku dostępne są sprawdzone produkty. Bardzo dużo pań poszukuje kosmetyki dogłębnie nawilżającego włosy. Dlatego świetnym wyborem są odżywki humektantowe. Warto dowiedzieć się, dlaczego tak jest.

Odżywki humektantowe do włosów

Okazuje się, że humektanty to składniki zapewniające włosom właściwy poziom nawodnienia. Warto wiedzieć, kiedy najlepiej stosować tego typu odżywki. Ponadto trzeba dowiedzieć się, jaki produkt jest najlepszy w tym zakresie. Co istotne, wiele pań myśli, iż wszystkie odżywki włosów mają podobne działanie. Oczywiście nie jest to prawdą.

W praktyce jest tak, że produkty takiego typu dzielą się na trzy podstawowe grupy. Mowa tutaj oczywiście o kosmetykach proteinowych, emolientowych, a ponadto humektantowych. Dodatkowo każdy z takich produktów pełni istotną funkcję we właściwej pielęgnacji kosmetyków.

Proteiny naprawiają zniszczenia, wypełniają mikroubytki w strukturze włosa oraz dodają objętości, co jest kwestią priorytetową dla wielu kobiet. Emolienty skutecznie wygładzają pasma, natłuszczają je, a także tworzą warstwę ochronną na powłoce włosów. Dlatego coraz więcej kobiet stawia na odżywki humektantowe do włosów, które można zakupić w przystępnych cenach.

odżywka humektantowa - Cocolita

Wybierając odżywkę humektantową warto postawić na renomowanego producenta, ponieważ ostatecznie liczy się jakość oferowanego produktu kosmetycznego.

Humektantowa odżywka – zadbaj o równowagę PEH włosów

Warto zauważyć, że równowaga PEH, czyli używanie we właściwej proporcji kosmetyków, które zawierają humektanty, emolienty, a także proteiny, to klucz do zachowania pięknych oraz zdrowych włosów. Trzeba dodać, że każda kobieta potrzebuje takowych składników w nieco różnych ilościach. Jak się okazuje, odżywki humektantowe sprawdzają się idealnie w sytuacji, kiedy włosy są suche oraz matowe. Dodatkowo humektanty skutecznie nawilżają je oraz sprawiają, iż odzyskają gładkość, a ponadto piękny wygląd.