Jak odpowiednio dbać o stopy

Jak odpowiednio dbać o stopy?

Stopy są ważną częścią ciała, szczególnie w okresie wiosennym i letnim, kiedy to są eksponowane. Ważne jest więc, aby stopy wyglądały dobrze – popękana i szorstka skóra wygląda mocno nieestetycznie. Odpowiednia pielęgnacja zatem pełni kluczową rolę! Natomiast należy pamiętać, że musi być ona sukcesywna i staranna, tylko wtedy stopy będą nawilżone i gładkie. Z całą mocą należy podkreślić również, że zadbane stopy to przede wszystkim kwestia komfortu, ponieważ w skrajnych przypadkach popękane pięty będą sprawiały ból podczas chodzenia. Dlatego też, bardzo ważna jest dobra kondycja stóp, nie tylko zważając na walory estetyczne.  

Jak pielęgnować stopy?

Pielęgnacja może odbyć się poprzez stosowanie maski na stopy. Odpowiedni będzie też peeling do stóp, a te dwa, w połączeniu zabiegi dają zdecydowanie szybszy efekt miękkich stóp.

Aby maseczki na stopy dobrze się wchłaniały należy w pierwszej kolejności usunąć martwy naskórek za pomocą pilnika – ważne jest, aby podczas zabiegu nie uszkodzić skóry. Drugim krokiem jest peeling stóp – dokładnie złuszczy on pozostały, martwy naskórek. Peelingi wzbogacone są w substancje zmiękczające i nawilżające, dzięki czemu stan skóry stóp znacząco się poprawi. Warto pamiętać, że peelingi solne mają działanie antyseptyczne, a olejowe odżywcze – zatem kosmetyk należy wybrać pod dany stan skóry. Na szczególną uwagę zasługą również peelingi kwasowe, które skutecznie usuwają zrogowaciały naskórek. Kolejnym krokiem jest nałożenie maseczki na stopy z Cocolita, która odżywki skórę.

maseczki na stopy w opakowaniu

Jakie składniki powinna zawierać dobra maseczka na stopy?

Maski do stóp powinny przede wszystkim dosadnie nawilżać i odżywiać skórę. Stosuje się je przynajmniej raz w tygodniu. Kosmetyki te powinny zawierać głównie:

– mocznik, który zmiękczy i nawilży skórę. Często ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

– aloes, który świetnie łagodzi podrażnienia skóry, a przy tym ma właściwości przeciwgrzybiczne.

– witaminy A i E wspierające regenerację skóry,

– pantenol, regenerujący skórę od pierwsze zastosowania.