pielęgnacja skóry twarzy

Peeling do skóry głowy Bandi Tricho Esthetic – na co pomaga?

Różnorodne specyfiki do włosów są na rynku od lat. Zupełnie odwrotnie niż peelingi do skóry głowy. Te drugie preparaty do niedawna były używane jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Obecnie może zakupić je w każdej drogerii. Jakie są zalety ich używania? Jakie posiadają właściwości i w jaki sposób je stosować?

W jakich schorzeniach skóry głowy i włosów może pomóc Bandi Tricho peeling?

Popularność peelingów do skóry głowy nie maleje. Nic w tym dziwnego, bowiem mają one wiele dobroczynnych właściwości. Ich głównym zadaniem jest dokładne oczyszczanie skalpu z nadmiaru kosmetyków do stylizacji, zanieczyszczeń środowiskowych, potu, łoju i obumarłego naskórka. Niektórym trudno uwierzyć, że na skórze głowy – nawet po umyciu jej szamponem – pozostaje aż tyle „brudu”. Na szczęście da się go usunąć z pomocą peelingu.

Bandi Tricho Esthetic znajduje zastosowanie w niwelowaniu wielu schorzeń skóry głowy. Okazuje się pomocny między innymi w:

– zwalczaniu objawów łupieżu,

– walce z nadmiernie wypadającymi włosami,

– zmniejszaniu przetłuszczania się włosów,

– zmniejszaniu nadmiernej suchości skóry głowy,

– zwalczaniu łamliwości pasm.

Bandi peeling do skóry głowy – jaki jest skład kosmetyku?

Sporą zaletą bandi peeling do skóry głowy jest jego krótki skład. Stworzony został na bazie niezbędnych produktów, co zwiększa bezpieczeństwo stosowania go (brak wypełniaczy i sztucznych dodatków nie naraża na powstanie reakcji alergicznych lub podrażnień).

W preparacie można znaleźć mocznik, kwas mlekowy, allantoinę, estry oliwy z oliwek, miętę pieprzową. Są to składniki aktywne, które posiadają wiele właściwości – głównie oczyszczających i pielęgnujących.

W jaki sposób powinno się używać peelingu do skóry głowy?

Peeling Bandi Tricho Esthetic powinno się używać raz na tydzień. W jaki sposób go nakładać? Najlepiej jest robić to wykonując delikatny masaż głowy. Następnie należy pozostawić produkt na 10 minut, potem dokładnie spłukać kosmetyk i umyć włosy. Jak widać niewiele trzeba, by zadbać o dobrą kondycję pasm.