polerka do paznokci

Kupujemy pilnik do paznokci

Manicure to doskonale wszystkim znany zabieg kosmetyczny, który poprawia kondycję paznokci i pozwala dłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem. Jak się jednak okazuje, podobne efekty co w salonie kosmetycznym można osiągnąć również w domu. Oczywiście do tego zadania potrzebne będą odpowiednie narzędzia, lecz absolutną podstawą jest prosta polerka do paznokci, a także popularny pilniczek. Szczególnie ten drugi przyrząd warto odpowiednio dobrze wybrać.

Z czego powinien być zrobiony dobry pilnik do paznokci?

Dobra polerka do paznokci

Od czego powinno się zacząć wybieranie pilnika do paznokci? Nie da się ukryć, że absolutną podstawą, która wpływać będzie na szereg różnego rodzaju cech takiego pilniczka, jest materiał, z którego będzie on wykonany.
Najczęściej klienci wybierają pilniczki, które są po prostu najtańsze, czyli w tym wypadku są to modele metalowe. Dostępne są w każdym sklepie, lecz niestety nie wyróżniają się najlepszą jakością. Potrafią być bowiem dość destrukcyjne, jeśli użyje się ich nieprawidłowo lub też, jeśli posiada się delikatniejsze paznokcie.
Modelem, który z całą pewnością może zostać polecony, jest pilniczek papierowy. Jest on bardzo uniwersalny, czyli może być stosowany do każdego rodzaju paznokci, lecz dodatkowo może być wykorzystywany do różnych zadań, czyli np. do nadawania paznokciom odpowiedniego kształtu czy też do ich skracania.

Jaka powinna być gradacja pilniczka?

Jaka jest kolejna warta uwagi cecha dobrego pilniczka? Z całą pewnością wymienić w tym wypadku trzeba gradację. Gradacja pilnika odnosi się do tego, jaka będzie jego ziarnistość. Inny pilnik powinien być stosowany do matowienia paznokci, inny do prac z masą żelową czy też do ściągania hybryd.
Pilnik gruboziarnisty polecany jest przede wszystkim do usuwania tipsów. Używanie go powinno być jednak bardzo uważne, ponieważ łatwo o uszkodzenie płytki paznokcia.
Najbardziej uniwersalnym modelem jest pilnik o gradacji około 100-180. Kupić go można dosłownie wszędzie, a używany może być do podstawowej pracy z paznokciami, czyli do ich modelowania lub skracania.