lactacyd

Kobiece miejsca intymne – pielęgnacja z pomocą kwasu mlekowego

O infekcję dróg intymnych wcale nie jest trudno – czasem wystarczy przegrzanie organizmu, antybiotykoterapia, a nawet niewłaściwa higiena. Przyczyny mogą być bardzo różne, ale wielu dolegliwości można uniknąć stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji sfer intymnych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju produktów, np. kosmetyki marki Lactacyd.

Właściwa pielęgnacja sfer intymnych

Nie jest tajemnicą, że pH kobiecej pochwy jest nieco kwaśne. Dzięki temu zapewniona jest właściwa ochrona przed drobnoustrojami, z którymi ma się na co dzień do czynienia. Dlatego tak ważne jest, aby do regularnej higieny intymnej stosować preparaty, które nie zaburzą tej naturalnej mikroflory i właściwego pH. Niestety zwykłe mydło nie jest wystarczające i lepiej wybrać kosmetyki przeznaczone do tego celu – nie tylko odznaczają się właściwym pH, ale również pozbawione są składników mogących wywoływać uczulenia, podrażnienia i swędzenie.

Seria produktów Lactacyd

Producent tych kosmetyków skupił się przede wszystkim na tym, aby produkowane były one tylko z naturalnych składników o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i kojącym, które właściwie wspomogą i przywrócą naturalną florę bateryjną kobiecych miejsc intymnych. Do najważniejszych komponentów należą kwas mlekowy, ekstrakt z rumianka oraz wyciąg z błękitnej stokrotki. Produkty Lactacyd nie zawierają również chemicznych dodatków, które nie tylko uczulają, ale mogą również powodować stany zapalne objawiające się swędzeniem czy zaczerwienieniem. W skład serii wchodzą nie tylko płyny, żele i emulsje, ale również między innymi chusteczki do higieny intymnej, które świetnie sprawdzą się na przykład w podróży.

Dla kobiet w różnym wieku

Kosmetyki Lactacyd dostępne tutaj to seria różnorodna również pod względem przeznaczenia dla różnych kategorii wiekowych. Swoje produkty do higieny intymnej znajdą więc nie tylko kobiety dojrzałe, ale również nastolatki czy seniorki. Dzięki temu łatwo dopasować je ściśle do swoich potrzeb. Marka została założona we Francji, a obecnie znana jest na całym świecie.