Idealny makijaż ust

Pomadki do ust to kosmetyki, bez których większość kobiet nie wyobraża sobie makijażu. Umiejętnie podkreślone usta są bowiem symbolem kobiecości i doskonale dodają twarzy uroku i wyrazistości. Spośród szerokiej gamy szminek, można dokonać wyboru szminki trwałej, nawilżającej, odżywczej, transparentnej czy pudrowej.

Kluczowe dla końcowego efektu makijażu ust jest optymalnie dopasowanie rodzaju pomadki do ust, jej konsystencji oraz odcienia. Tradycyjne pomadki stałe to najpopularniejsza forma szminki w sztyfcie. Godne polecenia są szminki w płynie, o delikatnej konsystencji i lekkim połysku. Z kolei szminki w kremie to bogata konsystencja o dużej zawartości substancji odżywczych.

szminkaSzminki perłowe, z mieniącymi się drobinkami optycznie powiększają usta. Podobny efekt daje pomalowanie ust jasnymi kolorami. Szminki matowe oraz w ciemnych kolorach optycznie pomniejszają usta, na taki makijaż mogą pozwolić sobie zatem posiadaczki pełnych i dużych ust.

Ostateczny efekt makijażu zależy zatem od stanu wypielęgnowania ust, dopasowania odpowiedniej konsystencji i odcienia szminki, a także dopasowania makijażu ust do makijażu oczu. Tylko jeden z tych elementów może być wyraźnie podkreślony, mocny makijaż ust powinien zatem towarzyszyć delikatnemu makijażowi oczu.