Popularne lakiery do paznokci

Lakier do paznokci oraz malowanie paznokci, staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Przez jakiś czas zwyczajne malowanie paznokci, zostało wyparte przez modniejsze i bardziej popularne robienie tipsów. Tipsy jednak jak wszystko w modzie, odeszły trochę w cień kosztem malowania paznokci.

Malowanie paznokci kojarzy się zazwyczaj ze zwykłym nakładaniem lakieru. Oczywiście możemy stosować zwykłe lakiery, ale mają one kilka wad.

1) Nietrwały efekt

Zwykłe lakiery nie są zbyt trwałe. Szczególnie łatwo to dostrzec jeśli wykonujemy prace manualne. Zwykły lakier szybko odpryskuje, co skutkuje koniecznością częstego malowania paznokci.

2) Osłabiają paznokcie

lakier żelowy Sally HansenSzczególnie łatwo to zauważyć u kobiet, które naturalnie mają słabe paznokcie. Stosując zwykły lakier, muszą one liczyć się z koniecznością dodatkowego odżywiania go, aby nie dopuścić do zniszczenia płytki paznokcia.

Są jednak lakiery, które niwelują te negatywne czynniki. Lakiery żelowe takie jak chociażby seria lakierów Sally Hansen Miracle Gel, zapewniają zdecydowanie trwalszy efekt malowania, jak  i zawierają w sobie składniki odżywcze, które dbają o zdrowie naszego paznokcia. Ponadto zapewniają zdecydowanie lepszy efekt wizualny.