Bronzer – kosmetyk doskonały

Bronzer to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu. Pięknie podkreśla opaleniznę, dodaje twarzy świeżości i zdrowego kolorytu, pomaga modelować twarz. Równie istotny, co optymalne dopasowanie odcienia bronzera, jest sposób jego aplikacji.

Bronzer powinien być nakładany na te obszary twarzy, które mają być podkreślone. Spośród dwóch typów bronzera – matowego lub połyskującego, należy wybrać ten, który pomoże otrzymać pożądany efekt. Bronzer matowy wyszczupla twarz, zaś rozświetlający- uwypukla jej określone partie.

pędzle Hakuro do bronzeraNie mniej istotny jest sposób aplikacji. Pędzel do bronzera to kluczowe narzędzie dla stworzenia optymalnego efektu makijażu. Najlepszy kształt pędzla do bronzera to ten lekko ścięty na skos – doskonale podkreśli kości policzkowe i pozwoli stworzyć lekki i naturalny efekt. Taki pędzel do bronzera nie pozostawia nieestetycznych smug i wyraźnych, odznaczających się konturów. Umożliwia stopniowe roztarcie bronzera na granicy jego aplikacji.

Pędzel do bronzera musi być wykonany z miękkiego włosia, nie powinien być zbyt zbity czy twardy, gdyż to uniemożliwi delikatną stopniową aplikację. Można także użyć pędzla miotełki (wachlarza) do podkreślenia kości policzkowych. Odpowiednio użyty bronzer odświeży i odmłodzi twarz oraz wymodeluje ją w pożądany sposób.